تعویض فیلتر آب یخچال
Rate this post

بیشتر یخچال های جدید دارای یک خط لوله کشی کوچک هستند که یخ ساز و آب سردکن را تغذیه می کند.برای خالص نگه داشتن مزه آب و یخ ، یک فیلتر آب قابل تعویض وجود دارد که باید به طور مرتب تعویض شود. اینکه چند بار نیاز به تعویض فیلتر آب یخچال دارید به کیفیت تأمین آب و میزان استفاده از دستگاه های پخش کننده آب و یخ بستگی دارد.

بیشتر تولید کنندگان توصیه می کنند فیلترها را هر شش ماه تعویض کنید. در هر صورت ، اگر احساس می کنید آب یا یخ شما به آن شکل که باید خلوص ندارد ، باید فیلتر آب یخچال را را برطرف کنید.

اصول فیلتر آب

 

تعویض فیلتر آب یخچال یک کار سریع و آسان است.

بهترین قسمت در مورد اینکه بیشتر فیلترهای آب یخچال و فریزر که امروزه استفاده می شود این است که پس از باز کردن فیلتر ، به طور خودکار منبع آب را خاموش می کند.

این بدان معناست که برای خاموش کردن منبع تغذیه یخچال و فریزر ، نیازی به پیدا کردن دریچه قطع برق ندارید.

معمولاً راه آسان این است که فیلتر را به یک تعمیرات یخچال کرج یا فروشگاه لوازم خانگی در کرج برسانید ، تا یک فیلتر جایگزین مناسب پیدا کنید. شما همچنین می توانید فیلترها را بصورت آنلاین خریداری کنید و معمولاً با خرید آنها در بسته های دو یا سه فیلتره می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

تعویض فیلتر آب یخچال

فیلترهای چرخشی

 

فیلترهای آب یخچال معمولاً در قسمت جلوی یخچال (معمولاً در پشت کوره پایین) یا داخل یخچال نزدیک پایین یا گوشه سمت راست بالای محفظه یخچال قرار دارند.

بیشتر بخوانید...
نحوه نصب خط آب برای یخچال و فریزر چگونه است ؟

تعویض فیلتر یخچال پیچ خورده

 

فیلتر ۱/۴ را در جهت خلاف جهت عقربه ساعت بچرخانید و فیلتر را مستقیماً از محفظه بیرون بکشید .

درپوش را از فیلتر قدیمی برداشته و روی فیلتر جدید قرار دهید .

فیلتر جدید را مستقیم به داخل محفظه فشار داده و ۱/۴ دور آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا در حالت قفل قرار گیرد.

تعویض فیلتر آب یخچال

تعویض فیلترهای فشار دادن

برای قرار دادن فیلتر آب یخچال فشاری ، به پشت گریل پایین جلوی یخچال یا داخل یخچال در یکی از کشوها یا در قسمت بالای محفظه به سمت پشت نگاه کنید.

برای تغییر فیلتر فشار :

دکمه را فشار دهید تا فیلتر آزاد شود و فیلتر را از محفظه خارج کنید. اگر دکمه ای وجود ندارد ، فیلتر را فشار دهید تا قفل فنر آزاد شود و آن را در جای خود نگه دارد.

درپوش را از فیلتر قدیمی برداشته و روی فیلتر جدید قرار دهید.

فیلتر جدید را داخل محفظه فیلتر قرار دهید و آن را فشار دهید تا جایی که قفل شود.

فیلتر جدید را شستشو دهید.

تعویض فیلتر آب یخچال

عمر فیلتر آب یخچال

عمر فیلترها دارای ۲ پارامتر زمانی و مصرفی میباشد که روی آنها ذکر شده است . مثلا در مورد این فیلتر همانطور که مشاهده میکنید روی آن زمان تعویض ۶ ماه ذکر شده و همچنین میزان عمر این فیلتر را ۱۵۰۰ گالن یا ۵۶۷۰ لیتر عنوان کرده است . معمولا عمر فیلترهای یخچال ۶ ماهه و یا نهایتا ۱ سال می باشد . اکثر فیلترهای داخلی یخچال عمر ۶ ماهه دارند و فیلترهای بیرونی هم در ۲ نوع ۶ ماهه و یا ۱ ساله هستند .

بیشتر بخوانید...
تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک چگونه است ؟

تعویض فیلتر آب یخچال

بیشتر فیلترهای آب یخچال فیلترهای ساده کربنی هستند که با گرانول های کربن سیاه پر می شوند. وقتی آب برای اولین بار از طریق فیلتر جدید عبور می کند .

مقداری از کربن را دفع می کند و آب دارای برخی لکه های سیاه یا یک رنگ خاکستری می گیرد. این نوشیدنی ضرر ندارد ، اما احتمالاً شما یک لیوان آب خاکستری یا یخ با لکه های سیاه نمی خواهید.

برای شست و شوی یک فیلتر جدید ، یک یا دو گالن از مخزن آب استفاده کنید و آب را در یک پارچ جمع کنید. آب را دور بریزید یا از آن برای آبیاری گیاهان خود استفاده کنید. اگر فقط یخ ساز در یخچال دارید ، ممکن است مجبور شوید چند دسته اول یخ را تغییر رنگ دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *