سرد نشدن یخچال
4.7/5 - (29 امتیاز)

متوسط ​​عمر یخچال ۱۷ سال است. آیا تا به حال به این مشکل برخورده اید که یخچال شما خنک نشود؟ خراب شدن یکی از ضروری ترین وسایل شما یک وضعیت غم انگیز است. مخصوصا اگر یخچال خانه دچار مشکل شود ، شما در معرض خراب شدن مواد غذایی داخل و در نهایت ایجاد آشفتگی در خانه خود می شوید. در اینجا ۷ دلیل برای سرد نشدن یخچال را بیان می کنیم . مراحلی وجود دارد که می توانید هنگام مواجه شدن با یخچال معیوب انجام دهید.

با این حال ، معمولاً برای لوازم خانگی در خانه این امر طبیعی است . نگران نباشید می توانید آن را برطرف کنید! این مقاله شما را قادر می سازد تا مجدداً یخچال را در مسیر درست قرار دهید.

 پریز برق را بررسی کنید

به احتمال زیاد ، دوشاخه برق در صورت لزوم به خوبی کار نمی کند. برق چیزی است که در اختیار هر وسیله خانگی است. بررسی دقیق سیستم قدرت شما باید در اولویت باشد.

قبل از اینکه بخواهید با یک تکنسین تماس بگیرید ، بررسی کنید که آیا سیستم برق به درستی کار می کند یا خیر. بدون منبع تغذیه ، کمپرسور یخچال شما کار نمی کند.

اتصال شل یا سوکت معیوب ممکن است دلیل گرم شدن غیر عادی همه چیز باشد.

سرد نشدن یخچال

ترموستات را تنظیم کنید

وجود یک ترموستات ناکارآمد یا خارج از موقعیت ممکن است دلیل کار نکردن و سرد نشدن یخچال شما باشد. هنگام تمیز کردن یا دست زدن به مواد ، تداخل در ترموستات وجود دارد. رفع خراب بودن ترموستات باید ساده باشد.

ترموستات شما می توانست با دمای بالاتر از حد متوسط ​​پمپ شود. بسیاری از مدل های یخچال دارای دستگیره هایی هستند که برای افزایش یا کاهش دما استفاده می شوند. اگر دستگیره لرزیده باشد ، می تواند درجه حرارت یخچال شما را افزایش دهد و اثر خنک کننده را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید...
6 علامت آشکار و مهم یخچالی که نیاز به تعمیر دارد ؟

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که تنظیمات ترموستات را به حالت عادی برگردانید و عملکرد بهینه را از سر می گیرد.

سرد نشدن یخچال

 پاکسازی منافذ داخلی

دلیل خاموش شدن و سرد نشدن یخچال شما شاید به دلیل عدم گردش مناسب هوا باشد. حرکت هوا در فرآیند خنک سازی یخچال بسیار حیاتی است. هوا باید به داخل محفظه ها سرازیر شود و آزادانه به کمپرسور برگردد – هرچیز کوتاهتر از این که باشد یک ویژگی است.

دریچه ها را در قسمت های فریزر و یخچال پیدا کرده و هر آنچه را که مانع از آن می شود بردارید. هیچ غذایی نباید راه منافذ را مسدود کند. همیشه سعی کنید منافذ را برای خنک کننده حداکثر و عملکرد بهینه شفاف کنید.

دریچه های یخچال فریزر را پاک کنید تا هوای خنک تری در قسمت یخچال وارد شود. اگر مدل یخچال شما این دریچه ها را دارد ، می توانید آنها را پاک کنید تا جریان هوای سردتر جریان یابد.

 مکانیزم زیر را بررسی کنید

قسمت عایق و انبار را فراموش کنید. قسمت اساسی یخچال سیستم زیر آن است. این بخشی است که کلیه اجزای حیاتی مانند فن ، سیم پیچ و کمپرسور را در خود جای داده است.

اینها قلب و ستون اصلی یخچال شما هستند و بدون آنها همه چیزهای دیگر بی معنی هستند. اگر یخچال و فریزر شما مطابق نیاز خنک نمی شود ، ممکن است یکی از این قطعات کثیف یا از جای خود خارج باشد.

هنگام تمیز کردن ، یخچال خود را خاموش کنید ، همه جزئیات را تمیز کنید و آن را روشن کنید. احتمالاً متوجه تغییر خواهید شد. همیشه اطمینان حاصل کنید که برای جلوگیری از برق گرفتگی به منبع تغذیه متصل نیست.

بیشتر بخوانید...
تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک چگونه است ؟

با استفاده از یک جاروبرقی نرم ، مواد ریز را از سیم پیچ خارج کنید. از مواد شیمیایی یا سخت استفاده نکنید که ممکن است به سیم پیچ ها آسیب برساند.

 واشرهای درب را بازرسی کنید

متوجه سرد نشدن یخچال شده اید؟ این ممکن است به دلیل نشت هوای سرد باشد. واشر درها به داشتن هوای تازه در داخل یخچال و جلوگیری از نشت کمک می کنند.

با این حال ، ممکن است واشرها در موقعیت درستی نباشند. بررسی کنید آیا واشرها به درستی در جای خود قرار گرفته اند یا خیر.

واشر لاستیکی ممکن است تاب خورده ، کپک زده یا کثیف شود به گونه ای که نمی تواند گاز را در محدوده نگه دارد.

سرد نشدن یخچال

 فضای بیشتری ایجاد کنید

آیا یخچال خود را با انبوهی از مواد غذایی سنگین کرده اید؟ خوب نیست که یخچال خود را بیش از حد با غذاهای حاوی مواد غذایی پر کنید زیرا گردش هوا ممکن است محدود شود.

برای عملکرد بهینه ، حدود ۲/۳ از فضای آن باید آزاد باشد. فشار بیش از حد به یخچال باعث افت عملکرد آنها می شود و آن را برای نگهداری مواد غذایی نامناسب می کند.

 

سوئیچ درب را بررسی کنید

آیا یخچال شما آنطور که باید محتوای آن را خنک نمی کند؟ ممکن است مشکل از سوئیچ در باشد. بعضی از یخچال ها با باز بودن درب یا خرابی سوئیچ خنک سازی را متوقف می کنند.

وقتی درب باز است ، بیشتر یخچال ها سیستم خنک کننده را متوقف می کنند. بعد از سوئیچ درب و تحت فشار قرار گرفتن آن دوباره به حالت خنک کننده برمی گردد. این عملکرد خودکار است و ممکن است مشکلی در سوئیچ درب مانع خنک شدن شود.

بیشتر بخوانید...
نحوه نصب خط آب برای یخچال و فریزر چگونه است ؟

اگر سوئیچ را روی درب فشار دهید و متوجه خاموش شدن چراغ شوید ، عملکرد مناسبی دارد. هر چیزی علاوه بر این بدان معنی است که شما باید سوئیچ درب را تعمیر کنید.

آیا یخچال شما هنوز خنک نشده است؟ اگر تمام راه های رفع مشکلات فوق را امتحان کردید و هنوز هم مشکل سیستم خنک کننده آن برطرف نشده ،  وقت آن است که با یک تکنسین تماس بگیریم در صورت نیاز به تعمیر لوازم خانگی ، افراد متخصص و دارای مجوز را درگیر کنید. ممکن است شما دانش فنی نداشته باشید و در نهایت به آنچه می توانستید پس انداز کنید آسیب برساند.

در هنگام خنک نشدن یخچال به دنبال یک تکنسین باشید و از آن استفاده می شود. بیش از چیزی که می تواند در کمترین زمان برطرف شود ، بیش از حد فشار نیاورید. تکنسین های همه جانبه ای را انتخاب کنید که بتوانند وسایل خانه دیگر را نیز اداره کنند.

تیم تعمیرات یخچال کرج با داشتن متخصصین مجرب و حرفه ای یخچال شما را در کمترین زمان ممکن تعمیر کرده و نیاز شما را بر طرف می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *