همیشه قبل از شروع کار بر روی یخچال ، یخچال را از برق بکشید و مراحل ایمنی آن را مرور کنید.  در اینجا ۶ علت نشتی آب یخچال را  بررسی  و در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم . برای رفع این مشکل نیاز به یک فرد متخصص و حرفه ای با تجهیزات کامل داریم . ما در تعمیرات یخچال کرج با  داشتن متخصصین مجرب به شما عزیزان این اطمینان را می دهیم که سریعا مشکل یخچال شما را بر طرف کنیم . به ما اعتماد کنید و همین حالا با ما تماس بگیرید .

خط تأمین آب یخچال و فریزر

خط آبرسانی (معمولاً یک لوله پلاستیکی است ) در پشت یخچال ممکن است آسیب دیده ، کمی شل باشد یا از دیوار یا یخچال بیرون کشیده شود. هنگام کشیدن یخچال از دیوار به بیرون احتیاط کنید زیرا بیرون کشیدن بیش از حد آن باعث بیرون کشیدن خط آب می شود!

بررسی کنید که آیا خط آب یخچال فریزر بدون سوراخ یا پارگی در وضعیت خوبی قرار دارد. اطمینان حاصل کنید که خط آب ایمن است و خارج نشده است. در صورت آسیب دیدن ، آن را تعویض کنید. اگر شل شد ، دوباره آن را محکم کنید.

علت نشتی آب یخچال

یخ ساز در حال نشت است

آب از طریق یک کانکتور که در پشت یخچال قرار دارد انتقال داده می شود که به شیر آبی متصل می شود که به طور معمول در پایین پشت یخچال و فریزر قرار دارد می تواند علت نشتی آب یخچال باشد.

یخ ساز ممکن است در چندین مکان نشت کند :

  • اتصال به شیر آب ممکن است محکم نباشد و به درستی نصب نشده باشد.
  • لوله انتقال آب به یخ ساز می تواند اتصال شل داشته باشد.
  • یخ ساز ممکن است معیوب باشد و ممکن است نیاز به آب زیاد داشته باشد ، که حتما نیاز به بررسی دارد.
  • لوله ای که از پشت وارد می شود ممکن است نادرست باشد و آب به داخل فریزر ریخته شود.
بیشتر بخوانید...
ترمودیسک یخچال

یخچال اخیراً جابجا شده است یا خیر؟

اگر فقط یخچال را به مکان جدیدی منتقل کرده اید ، ممکن است این جابجایی شلنگی را که پایین می آید یا خود ظرف را ناصحیح تنظیم کرده باشد. بررسی کنید که تمام قسمتهای فاضلاب و ظرف به درستی نصب شده اند و لوله تخلیه نامناسب نیست.

خاموش کردن شیر آب

شیر آبی که آب یخچال را تأمین می کند ممکن است شل ، مسدود یا آسیب دیده باشد. شیر آب را بررسی کرده و در صورت نیاز تعویض کنید. اگر می خواهید شیر آب را روی دیوار پشت یخچال تعویض کنید ، به یاد داشته باشید که قبل از این کار آب را به خانه کامل ببندید. شیر را مطابق دستورالعمل همراه آن تعویض کنید.علت نشتی آب یخچال

دریچه ورودی آب یخچال و فریزر

شیر ورودی آب یخچال ممکن است شل ، معیوب یا مسدود باشد. این دریچه در قسمت زیرین یخچال است که خط آب به آن متصل می شود. این شیر آب یخچال شما را برای آب و یخ تامین می کند. اگر این شیر خراب ، ترک خورده یا خط آب کاملاً وصل نباشد ، نشت می کند. اگر متوجه شدید شیر ورودی آب وجود ندارد ، به یاد داشته باشید که قبل از برداشتن و نصب شیر ورودی آب جدید ، شیر آب موجود در دیوار را خاموش کرده و برق یخچال را جدا کنید.

تخلیه مسدود شده است

شایع ترین مشکل در نشتی آب یخچال ، تخلیه دوشاخه است.

همه ی یخچال ها دارای یك چرخه یخ زدایی هستند كه یخ را كه ممكن است روی كویل های اواپراتور جمع شود ذوب كرده و آب را به یك ظرف یا سینی خارج از یخچال ، که معمولاً در زیر یخچال نزدیك كمپرسور قرار گرفته است منتقل می كنیم.

بیشتر بخوانید...
نحوه تنظیم مجدد یخ ساز یخچال سامسونگ

مطمئن شوید  ظرف تخلیه در ته یخچال تمیز است. این ظرف در پایین ترین نقطه یخچال و فریزر نزدیک زمین قرار دارد. اگر این ظرف کثیف یا مسدود شود ، می تواند از آب سرریز کند و به زمین نشت کند. برای اطلاع از نحوه دسترسی به ظرف و تمیز کردن آن ، با دفترچه راهنمای یخچال خود مشورت کنید. در بعضی از یخچال ها ، این تخلیه به راحتی قرار می گیرد و می توان آن را به راحتی تمیز کرد. با این حال ، در اکثر یخچال ها این تخلیه در  قسمت پشت قرار گرفته است .

علت نشتی آب یخچال

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *