تعویض کمپرسور یخچال
5/5 - (11 امتیاز)

كمپرسور موجود در یخچال ، فریزر احتمالاً مهمترین قسمت واحد است زیرا قلب دستگاه می باشد. موتوری كه گاز مبرد را به دور سیستم هدایت می كند و باعث خنك شدن می شود. اکثر مردم فقط آن را به عنوان “بطری سیاه” در پشت واحد می بینند که چند لوله از آن خارج می شود و سیم کشی می شود. واضح است که کمی بیشتر از این است. در اینجا می خواهیم درباره ی تعویض کمپرسور یخچال و این که آیا کار آسانی می باشد توضیح دهیم . با ما همراه باشید!

کمپرسورها چه کاری انجام می دهند؟

در حالی که بسیاری از مردم از نحوه کار یخچال و فریزر گیج می شوند ، اما در واقع کار کردن با آن بسیار ساده است.

از بسیاری جهات به فناوری های باستانی متکی هستند. اما مفهوم نحوه کار یک یخچال مدرن مدت هاست که با ما همراه است.

این بدان معناست که گاز موجود در سیستم توسط کمپرسور در اطراف لوله پمپ می شود و این کم و بیش همان پمپ است.

این پمپ برقی کوچک در یک محفظه مهر و موم شده ، در روغن معلق است و دارای چند بیت و لامپ است. اکثر مردم نیازی به دانستن آنها ندارند و یا به آنها اهمیت نمی دهند. تا زمانی که دچار مشکل شود.

این روش وسایل برودتی به دهه های گذشته برمی گردد ، این اصلاً جدید نیست و در صنعت لوازم خانگی کاملاً شناخته شده و همه گیر است.

نقطه ضعف کمپرسورهای خطی این است که آنها برای کنترل به الکترونیک اضافی و همچنین حسگرهای الکترونیکی اغلب در واحد و همچنین برای کنترل دقیق تر نیاز دارند تا مصرف انرژی کاهش یابد.

بیشتر بخوانید...
تنظیمات دما یخچال اسنوا چگونه انجام می شود ؟

ساییدگی و پارگی

بنابراین این نکته در مورد کمپرسورها است که در نهایت همه آنها فرسوده می شوند.

با عرض پوزش ، اما درست است . آنها برای همیشه دوام ندارند و در نهایت به یکی از سه روش زیر شکست می خورند.

آنها از نظر الکتریکی می سوزند یا خراب می شود.

مهر و موم های داخلی فرسوده می شوند.

آنها تصرف می کنند.

خرابی برق

در چند سال اول با فرض اینکه واحد به درستی نصب شده باشد ، جریان هوا  به خوبی انجام می شود . به همین ترتیب ، معمول ترین اتفاق رخ دادن خرابی برق خواهد بود. می توانید سایر مشکلات را مشاهده کنید اما این چندان معمول نیست.

معمولاً وقتی کمپرسور از نظر برق از کار بیفتد ، واحد از بین می رود و محیط یخچال اصلاً خنک نمی شود.

متداول ترین علت خرابی کمپرسور محل نصب دستگاه یا نحوه نصب آن مسئله ای است که به نوبه خود باعث خرابی زودرس کمپرسور می شود.

مهر و موم داخلی

پس از سالها به طور معمول مهر و موم داخل کمپرسور ممکن است فرسوده شود یا فقط خراب شود و این بدان معنی است که آنقدر خوب پمپ نمی کند.

اگر روغن از کمپرسور به داخل سیستم کشیده شود و شاهد خنک شدن ضعیف یا اصلاً خنک نشدن باشید ، باعث خفگی سیستم می شود.

کمپرسور تصرف می کند

اگر این اتفاق معمولاً بیفتد کمپرسور متوقف می شود .این ممکن است در اوایل کاراتفاق بیفتد اما معمولاً نیست و اغلب در نتیجه نصب یا جریان هوا اتفاق می افتد.

تعویض کمپرسور یخچال

این یک تعمیر تخصصی است و شما نمی توانید یک کمپرسور را به صورت تخصصی تعویض کنید. کافیست همین حالا یا ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید...
هزینه تعمیر یخچال

دو روش برای انجام این کار وجود دارد . شما می توانید یک کمپرسور را بچرخانید که اکثر یخچال و فریزرها آن را انجام می دهند . زیرا تقریباً به طور جهانی به شما می گویند که مطمئن ترین روش است . می توانید از یک سیستم فشرده سازی معروف به Lokring استفاده کنید . اکنون بسیاری از آنها از این روش استفاده می کنند.

دلیل اینکه آنها از لوکرینگ استفاده می کنند این است که شما در خانه مشتری جسارت نمی کنید. بنابراین ، خطر آتش سوزی و همه این موارد کمتر است. حتی اگر انجام آن در مورد مواد بیشتر هزینه داشته باشد و از نظر بسیاری از تعمیرکاران کارایی کمتری دارد.

برای جلوگیری از منفجر کردن خود یا خانه مشتری از افرادی که شاید مهارت کافی ندارند ، از Lokring استفاده می کنند.

بعد از اینکه همه این ها را پشت سر گذاشتید ، مجبورید سیستم را با گاز شارژ کنید . مقدار دقیق بنزین در غیر این صورت خنک نخواهد شد و یا خیلی خنک می شود. شارژ باید دقیقاً کامل شود ، سپس سیستم یک بار دیگر پلمپ می شود.

همانطور که بدون شک می توانید درک کنید همه اینها به ابزارها و کیت های بسیار تخصصی احتیاج دارند. بنابراین نمی توانید خودتان یک کمپرسور را تعویض کنید و حتما به یک متخصص حرفه ای تعویض کمپرسور یخچال نیاز دارید تا این کار را برای شما انجام دهد. تیم تعمیرات کرج با داشتن متخصصین مجرب و حرفه ای این اطمینان را به شما می دهد که در کمترین زمان ممکن مشکل یخچال شما را برطرف کند . به ما اعتماد کنید و همین حالا با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *