Rate this post
با استفاده از هر یخچال قبلی که داشتیم ، عوض کردن لامپ یخچال به راحتی برداشتن درپوش و قرار دادن لامپ جدید بود. وقتی لامپ در یخچال فریزر سامسونگ منفجر شد .

برداشتن رویه مشکل است و پایه نگهدارنده لامپ فرو رفته است.

 لامپ ۴۰ واتی آن کوچکتر از اندازه GLS معمولی است. حتی با لامپ پیچ خورده ممکن است حتی روشن نشود! راهنمای دستورالعمل هیچ چیز مفید نبود ، توصیه می شود یک مهندس خدمات را جایگزین لامپ داخلی کنید.

قبل از شروع ، به ابزارهای زیر نیاز داریم:

پیچ گوشتی تیغه تخت

انبردست بینی بلند

قبل از تهیه و عوض کردن لامپ یخچال جایگزین ، توصیه می کنم لامپ خراب را بردارید تا نوع پایه و ابعاد آن را بررسی کنید. قبل از ادامه کار ، یخچال را از برق بکشید و همه موارد را از قفسه بالا خارج کنید.

برداشتن درپوش چراغ

برای برداشتن پوشش ، زبانه پایین را با یک پیچ گوشتی تیغه ای صاف فشار دهید. سپس پوشش را بیرون بکشید.

درپوش چراغ یخچال را بردارید یخچال را از برق بکشید و با پیچاندن آن در خلاف جهت عقربه های ساعت ، لامپ را جدا کنید.

انتخاب لامپ مناسب

لامپ اصلی یخچال ما ۹ سانتی متر طول و ۵ سانتی متر عرض دارد. پایه فرو رفته است. بنابراین لامپ جدید نمی تواند از ۳ سانتی متر گسترده تر باشد و حدود ۱ سانتی متر بالاتر از پایه باشد.

به عنوان مثال ، یک لامپ معمولی توپ گلف مناسب نخواهد بود. اگر لامپ طولانی تر از ۹ سانتی متر باشد ، پوشش لامپ مناسب نیست..

بیشتر بخوانید...
نمایندگی جنرال الکتریک در کرج

تصویر زیر مقایسه لامپ Osram با لامپ اصلی یخچال (وسط) و یک لامپ LED استاندارد است:

مقایسه اندازه لامپ ۴۰W سامسونگ

وقتی لامپ جدید Osram را نصب کنیم ، روشن نمی شود. هنگامی که آن را در پایه یخچال ۴۰W سامسونگ در مقابل لامپ قابل احتراق آزمایش کنیم ، خوب روشن می شود.

با بررسی دقیق پایه در برابر لامپ خراب ، لامپ اصلی دارای نوک اشاره گر کمی است.

برای رفع این مشکل ، از انبردست می توان استفاده کرد تا تماس فلزی را کمی برطرف کنیم ، همانطور که با فلش قرمز زیر نشان داده شده است.

احتیاط : مطمئن شوید که ابتدا یخچال از پریز برق جدا شده است!

نگهدارنده لامپ یخچال ۴۰W سامسونگ تصویر زیر نشان می دهد که فاصله کمی از پایه لامپ وجود دارد. به همین دلیل است که یک لامپ توپ گلف مناسب نیست.

روشن کردن لامپ

درب یخچال را ببندید و یخچال را وصل کنید. قبل از باز کردن درب یخچال حدود ۳۰ ثانیه صبر کنید.

 اگر درب یخچال باز باشد ، لامپ را تأمین نمی كند. در آخر ، درب چراغ را با کشیدن مستقیم به پشت ، تا جایی که در محل قرار گیرد ، قرار دهید.