4.9/5 - (17 امتیاز)
هنگام کار ، یخچال و فریزر شما باید سر و صدا ایجاد کند. اما باید یک سر و صدا نسبتاً بدون اذیت و آزار داشته باشد که فعالیت های دیگر شما را مختل نکند.هنگامی که یخچال و فریزر صدا می کند ، صدای تولید و گردش هوای خنک است. در اینجا برخی از علت های مهم به وجود آمدن این سر و صدای یخچال را بیان می کنیم. در حالت ایده آل ، شما فقط باید در حالی که در یک اتاق بدون صدا با دستگاه قرار دارید ، صدای یخچال خود را بشنوید.در برخی از مدل های جدید ، حتی ممکن است فقط در هنگام باز بودن درب آن را بشنوید زیرا آنها بسیار بی صدا هستند.  با این حال ، اگر یخچال و فریزر مزاحم و پر سر و صدایی دارید یا یخچالی دارید که صداهای غیرطبیعی تولید می کند ، حتما این مقاله را مطالعه کنید.

یخچال و فریزر هم سطح نیست

اگر متوجه صدای جمع شدن یا بلندتر شدن صدای زمزمه نسبت به حالت عادی شدید می شوید ، دلیل آن این است که یخچال شما تراز نیست. یخچال دارای پایه های قابل تنظیم است و بعضی اوقات ممکن است از تنظیم خارج شوند. وقتی این اتفاق می افتد ، حرکت جزئی یخچال و فریزر باعث حرکت آن می شود. این اتفاق باعث ایجاد سر و صدای یخچال به صورت اضافی می شود. شما به سادگی باید پایه ها را تنظیم کنید تا هم سطح شود.
سر و صدای یخچال

موردی در حال لمس دیوارهای داخلی یخچال است

این مورد معمولاً بی گناه ترین دلیل سر و صدا است و به راحتی رفع می شود.
بیشتر بخوانید...
روند سرویس یخچال در محل
اگر داخل یخچال وسایل جامد مانند شیشه دارید ، اگر به دیوارها فشار بیاورند ، لرزش ناشی از کارکرد یخچال باعث ایجاد صدای شکننده می شود. اگر مطمئن نیستید که دلیل این امر چیست؟ مرتب سازی مجدد یخچال و فریزر فقط برای بررسی ضرر ندارد. این یک “تعمیر” سریع است که می تواند شما را در تماس با یک تکنسین تعمیر لوازم خانگی نجات دهد. اطمینان حاصل کنید که تمام وسایل جامد را از دیوارها دور کردید.

آسیب یا انسداد تیغه فن

اگر از نزدیک یخچال خود می گذرید و به صدا گوش می دهید ، باید کاملاً متوجه شوید که از کجا صدا می آید. اگر نزدیکترین حالت به دریچه واقع شده بین فریزر و قسمت غذای تازه است ، به احتمال زیاد مشکل از فن یا موتور آن است. متأسفانه ، تنها راه تأیید مسئله بررسی فیزیکی آن است. باید یخچال خود را جدا کرده و فن را بازرسی کنید. بعضی اوقات متوجه می شوید که فن خم شده یا کثیف است. در این موارد باید تیغه فن را تعویض کنید.

مسائل مربوط به موتور

یخچال شما فقط از یک موتور تشکیل نشده است بلکه از موتورهای مختلفی استفاده می کند. همه این موتورها اگر خاموش باشند ممکن است بی صدا خاموش نشوند. آنها می توانند صداهای بلندتر از صدای زمزمه یا خرد کردن را نشان دهند. مسئله واقعی این است که شما باید تشخیص دهید کدام موتور از کار افتاده است. موتور فن کندانسور و موتور فن اواپراتور وجود دارد که هر دو باید بررسی شوند. اینها می تواند باعث ایجاد صدا شود.
بیشتر بخوانید...
نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی کرج
سر و صدای یخچال

لوله های سیم پیچ کندانسور در حال لمس

لوله های کویل کندانسور که در پشت یخچال شما قرار دارد ، لوله های فلزی هستند که به گردش مبرد کمک می کنند تا یخچال را خنک کرده و گرما را پراکنده کند. اگر اخیراً یخچال خود را جابجا نکرده اید ، احتمالاً دلیل صدای شما نیست. با این حال ، اگر یخچال را جابجا کرده اید ، احتمال خم شدن سیم پیچ های کندانسور وجود دارد . اگر آنها به اندازه کافی خم شوند به طوری که اکنون یکدیگر را لمس کنند ، در نتیجه باعث ایجاد سر و صدای یخچال می شوند. این یک صدای کاملاً فلزی خواهد بود که از پشت یخچال شما طنین انداز می شود. در صورت آسیب دیدگی ، احتمال دارد یخچال و فریزر شما از مبرد نشت کند. همچنین لازم است بدانید که اگر سیم پیچ های شما خم شده است ، این چیزی نیست که شما باید خودتان آن را اصلاح کنید. تلاش برای خم کردن دوباره آنها در جای خود احتمالاً به آنها آسیب می رساند. به طور کلی سیم پیچ ها باید فقط تعویض شوند. تیم تعمیرات کرج با داشتن متخصصین حرفه ای و با تجربه به شما کمک می کنند . کافیست به ما اعتماد کنید و همین حالا با ما تماس بگیرید.
سر و صدای یخچال

مسائل دمپر(DAMPER)

دمپر در اصل یک فلپ یا ضربه ای است که بین فریزر و محفظه غذای تازه باز و بسته می شود. یخچال در واقع هوای سرد محفظه غذای تازه را تولید نمی کند. درعوض ، هوای سرد را به محفظه فریزر پمپ می کند و سپس دمپر باز می شود تا مقداری از آن هوای خنک قسمت غذای تازه را خنک کند. به عنوان یک قسمت متحرک در یخچال شما ، با گذشت زمان می تواند فرسوده یا حتی کثیف شود.
بیشتر بخوانید...
نکته مثبت و منفی یخچال درب فرانسوی
این می تواند هر زمان که دمپر باز و بسته می شود ،شکاف یا صدای جیر جیر ایجاد کند. اگر می بینید که دمپر یا هر چیز دیگری زنگ زده است .به احتمال زیاد عامل صدا را پیدا کرده اید.
سر و صدای یخچال

شیر ورودی آب

اگر یخچال و فریزر شما همیشه پر سر و صدا نیست اما در دوره های خاص بسیار پر سر و صدا می شود، بنابراین عاقلانه است که به سمت ورودی آب نگاه کنید. سر و صدا احتمالاً پراکنده است زیرا ورودی آب دائماً باز نیست. اگر هنگامی که از سیستم آب سرد کن استفاده می کنید یا یخ ساز پر می شود ، باعث ایجاد صدا می شود. اگر فیلتر آب خود را مدتی تغییر نداده اید ، این امر می تواند مسئول نویز هنگام فعال شدن ویژگی های آب دستگاه شما باشد.
سر و صدای یخچال