زنگ زدگی یخچال
4.2/5 - (18 امتیاز)

مانند هر چیز ساخته شده از فلز ، یخچال و فریزر نیز در معرض اکسیداسیون و تغییر رنگ قرار می گیردو این امر موجب زنگ زدگی یخچال می شود!

رطوبت ایجاد شده در یخچال معمولی می تواند باعث ایجاد مقدار زیادی زنگ در قفسه های فلزی شود. این قفسه ها در تماس مستقیم با غذا و نوشیدنی هستند و باید مرتباً تمیز شوند. یخچال تمیز و بدون زنگ زدگی به شما کمک می کند تا رشد ناخواسته و غیربهداشتی باکتری ها جلوگیری شود. قفسه های یخچال باید هر سه ماه تمیز شوند. زنگ زدگی هنگامی اتفاق می افتد که پیچ و مهره های فلزی و سایر سخت افزارها پس از قرار گرفتن در معرض آب تمیز کننده اکسید شوند ، یا وقتی تراشه های موجود در سطح مینای دندان ، فلز زیر را نشان دهند. بیشتر لکه های زنگ زدگی یخچال فقط روی سطح درب تأثیر می گذارد ، نه روی مواد درب. در نتیجه ، یک تمیزکاری کامل باعث می شود یخچال جدید به نظر برسد.

لکه ها و رگه های زنگ زدگی زودرس یک یخچال خوب را پیر می کند. اکثر قسمتهای بیرونی یخچال ها از فولاد ضد زنگ یا روکش مینای دندان روی پایه فلزی ساخته شده اند.

زنگ زدگی را می توان با استفاده از یک پاک کننده تجاری و یک برس تمیز کننده جامد در کمتر از ۱۵ دقیقه از قفسه ها پاک کرد.

زنگ زدگی یخچال

دستورالعمل ها:

مرحله ۱

قفسه ها را از یخچال خارج کنید و آنها را به مدت پنج دقیقه در آب گرم خیس کنید. در حالت ایده آل ، قفسه های بزرگ را در وان قرار دهید جایی که به راحتی تمیز و شسته شوند.

بیشتر بخوانید...
تعمیرات یخچال در کرج

رطوبت ایجاد شده در یخچال معمولی می تواند باعث ایجاد مقدار زیادی زنگ در قفسه های فلزی شود. این رک ها در تماس مستقیم با غذا و نوشیدنی هستند و باید مرتباً تمیز شوند. یخچال تمیز و بدون زنگ زدگی به شما کمک می کند تا رشد ناخواسته و غیربهداشتی باکتری ها جلوگیری شود. قفسه های یخچال باید هر سه ماه تمیز شوند. زنگ زدگی را می توان با استفاده از یک پاک کننده تجاری و یک برس تمیز کننده جامد در کمتر از ۱۵ دقیقه از قفسه ها پاک کرد.

مرحله ۲

باقی مانده مواد غذایی را با اسفنج ساینده پاک کنید. دو طرف هر قفسه  را بشویید ، سعی کنید خوب بشویید.

مرحله ۳

پاک کننده را با استفاده از مقداری که روی بسته بندی است ، روی توری ها بمالید. پاک کننده را با اسفنج ساینده در تمام سطح قفسه ها پخش کنید. اجازه دهید قفسه ها به مدت پنج دقیقه در پاک کننده بنشینند.

مرحله ۴

قفسه ها را با قلم موی اسکراب مرطوب به شدت بشویید. برای از بین بردن همه زنگ زدگی ها از بالا و پایین قفسه ها تلاش کنید.

مرحله ۵

قفسه ها را با آب تمیز و خنک بشویید تا تمام آثار پاک کننده زنگ زدگی از بین برود.

مرحله ۶

قفسه ها را با حوله خشک کنید و اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه در هوا خشک شود. قفسه ها را دوباره درون یخچال تمیز قرار دهید.

زنگ زدگی یخچال
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *