اشتباهات کاهش عمر لوازم خانگی

لوازم خانگی یک سرمایه بزرگ در یک خانه است و همه ما هر کاری که می توانیم انجام می دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که بیشترین بهره را از لوازم خانگی خود می بریم، قبل از اینکه به تعمیر یا تعویض لوازم خانگی نیاز داشته باشیم.

با این حال، مراقبت از لوازم شما کاری بیش از تمیز نگه داشتن آن ها لازم دارد، کارهای کوچکی وجود دارد که بیشتر ما در انجام آن ها (یا انجام ندادن) مقصر هستیم که می تواند امید به زندگی و عمر لوازم خانگی اصلی ما را به شدت کاهش دهد.

پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی

یکی از اشتباهات کاهش عمر لوازم خانگی پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی می باشد.

پر كردن بیش از حد دستگاه می تواند منجر به فرسودگی سریعتر اجزای اصلی شود، نیازی به گفتن نیست كه ممکن است در هر صورت مجبور شوید چرخه شستشو را دوباره اجرا كنید. اگر احساس می کنید که لباس های شسته شده زیادی وجود دارد ، بهتر است آن ها را در چند نوبت تقسیم کنید تا اینکه بخواهید همه آنها را به یک باره وارد ماشین لباسشویی کنید.

استفاده بسیار زیاد از مواد شوینده

همیشه بیشتر به معنای بهتر نیست ، به خصوص وقتی که صحبت از مقدار ماده شوینده ای است که در لباسشویی استفاده می کنید. تعمیر لوازم خانگی رایج مربوط به خسارات ناشی از استفاده بیش از حد مواد شوینده است. وقتی بیش از حد از صابون لباسشویی استفاده می شود، برخی از کثیفی ها می توانند به سمت شیلنگ حرکت کرده و روی سوئیچ تأثیر بگذارند. صابون اضافی همچنین منجر به تجمع پسماند می شود که می تواند باعث رطوبت بیش از حد لباس ، بوی بد دستگاه و سایش بیشتر دستگاه شود. به عنوان یک قاعده ، هرگز بیش از مقدار توصیه شده از مواد شوینده استفاده نکنید. برای لکه های دشوار و سخت، از یک پاک کننده لکه همراه با یک چرخه اضافی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید...
6 علت نشتی آب یخچال چیست ؟

بیش از حد پر کردن ماشین ظرفشویی

اشتباهات کاهش عمر لوازم خانگی

همچنین بیش از حد پر کردن ماشین ظرفشویی جزو اشتباهات کاهش عمر لوازم خانگی نیز محسوب می شود.

پر کردن ماشین ظرفشویی نباید یک چالش شخصی باشد که ببینید قبل از چرخه شستشو می توانید چند بشقاب یا کاسه دیگر در آن جای دهید یا خیر.

پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی ممکن است باعث شود که دستگاه خود را زود هنگام بسوزانید و یا مشکلاتی را برای ماشین ظرفشویی خود ایجاد کنید که منجر به نشت آن شود.

ماشین ظرفشویی به گونه ای تنظیم شده است که امکان حرکت بهینه آب و صابون بین ظروف را فراهم می کن ، اگر بین ظروف فضا نباشد، ممکن است مجبور شوید چرخه دوم شستشو را اجرا کنید.

 

با اسپری تمیز کننده لوازم خانگی خود را تمیز نکنید

اشتباهات کاهش عمر لوازم خانگی

تمیز نگه داشتن لوازم خانگی برای حفظ نظم مناسب و عمر آن ها، حیاتی است. با این حال ، چیزی که بیشتر موارد استفاده اشتباه انجام می شود، پاشیدن محلول تمیز کننده به طور مستقیم بر روی دستگاه و سپس پاک کردن آن با پارچه است که می تواند بر روی اجزای الکتریکی به ویژه اجاق گازها، ماشین ظرفشویی و مایکروویو اثرات مخربی داشته باشد. به جای اینکه مستقیماً روی دستگاه اسپری کنید، یک پارچه را خیس کرده و سپس اقدام به پاک کردن لوازم خانگی خود کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *