Rate this post

امروزه در شرایط های کنونی ایرادات رایج یخچال فریزر یکی از عوامل مهم در نقش نمایندگی تعمیر یخچال است که هنوز این روند رو به گسترش است. اما با توجه به این که تعمیرات در جایگاه های خاصی انجام می شود به عنوان مثال تعمیرات یخچال در محل و یا در منزل می تواند برای تعمیرکاران و متخصصان هم مناسب باشد.

اما از اختلالات و ایرادات رایج یخچال فریزر که نقش به سزایی را در تعمیرات دارد این معضل ها می تواند در قطعات اصلی هم رجوع کند , همانند تعمیر کمپرسور یا همان متراکم کننده دمای یخچال که وظیفه اصلی آن هم وارد کردن هوای سرد به درون یخچال است و این نحوه به طور مختصر در همه جای تنظمیات یخچال رواج دارد.

اما این که سیستم اتوماتیک یخچال در تنظیم دمای آن یک عمل به صرفه در این جریان است با استفاده از دستگاه تنظیم حرارت سرمایی می توان حد متوسط درجه دما را به طور دقیق تنظیم و کنترل کرد.

در این بخش در هنگام کارکرد یخچال فریزر احتمال این را دارد که یکی از اجزای آن و یا قطعات به طور نا گواری از کار بیفتد و یا خراب شود به عنوان مثال از کار افتادن متراکم کننده هوا و یا کمپرسور و به شما هشدار داده می شود که قسمت متراکم کننده در حال خرابی و یا عیب نقصی  است .قبل از رسیدن تعمیرکار و رفع کردن  آن شما باید درجه دما را به طوری تنظیم کنید که مانع از سوختگی و یا داغون شدن آن شود.

بیشتر بخوانید...
چگونه لامپ یخچال فریزر خود را عوض کنیم ؟

سرویس کار تعمیرات کرج به راحتی بتواند معضل داخل دستگاه را رفع بکند و یا اگه قسمت های دیگر از دستگاه خراب شده باشد و  امیدی به تعمیر آن نبود باید آن را تعویض کرد.

طریقه رفع ایرادات رایج یخچال فریزر

قبل از هر گونه اقداماتی برای تعمیر یخچال خود لازم بر این است که مرحله های متفاوتی را برای تعمیرات یخچال ها در مدل های مختلف طی کرد , هم چنان در حین تعمیرات قطعات جایگزن شده باید تجهیزات لازم در دسترس باشد چون اگر آن قطعه را در درون یخچال نتوان تعمیر کرد باید آن را تعویض کرد.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب قبل از هر کاری باید اختلال در تنظیمات و اجزای آن را بررسی دقیق کرد , تا بتوانیم عیب و ایرادی که سبب شده توانایی و قدرت یخچال را مختل کند تعمیر و معضل آن را رفع کنیم.

البته برای مقابله با مشکلات به وجود آمده باید حتما تشخیص درست و تمایل به جریان انداختن اطلاعات کافی در مورد  وسایل مورد نظر و در اختیار بودن تجهیزات الزامی برای کارشناسان و متخصصان نیاز می باشد.

ابزار های موارد پایین جهت شناخت عُیوب سیستم و تعمیرات یخچال بسیار ضروری می باشد .

 1. پیچ گوشتی و ابزار های مناسب
 2. پوشینه های گاز و پیوسته های مرتبط به شارژ گاز
 3. لامپ آزمایشی
 4. فشار سنج و شیر های سرویسی
 5. آمپرسنج

در هر بخشی از تعمیرات نیاز به یک سری نکته های متداول هست که در موارد زیر بیان خواهیم کرد:

 • پیش از شروع کار باید یخچال را بررسی دقیق انجام داد و پیش از اطمینان خاطر از خراب بودن متراکم کننده دمای یخچال هیچ وقت نباید تفکیکی را در عملیات سیستم انجام دهد.
 • باتوجه به تجملی بودن تعمیرات یخچال ، تست کردن کمپرسور دیرینی بسیار مناسب و به صرفه خواهد بود.
 • درب یخچال فریزر باید حتما به گونه ایی باشد که اگر آن به ابعاد ۹۰ درجه باز کردید به آرامی و نرمی بسته شود.
 • با نمایان دقیق رنگ روغن متراکم کننده دمای داخل یخچال ، می توان از کیفیت آن با خبر شد.
بیشتر بخوانید...
اهمیت قطعه ترموفیوز در یخچال

اتوماتیک کار نکردن یخچال

یک علت اصلی و مهمی که ایرادات رایج یخچال فریزر موج میزند این است که یخچال به طور خودکار , کار نمی کند و به صورت یکنواخت و یک سره عمل می کند , همین طور بعضی از این موارد ها را به طور عمده می توان به سهولت آن را رفع نمود.

این موضوع توصیه می شود که برای بررسی دقیق و رفع اختلال فنی آن ابزار هایی وجود دارد  که در شرایط  امروزی هزینه خرید آن افزایش پیدا کرده است. خراب شدن آن هزینه بسیار سنگین و شدیدی را به دنبال دارد اما تعمیرات کرج با توجه به کارکرد و سابقه ها و تجاربی که در تخصص خود دارد با بهره گیری از یک سری ضوابط می توان معضل شما را با هزنیه بسیار مناسب و به صرفه برایتان حل کند.

چنان چه تا اینجای مطلب توانستیم بیان کنیم که ایرادات رایج یخچال فریزر یکی از عوامل مهم در تعمیرات است و برای تعمیر  آن هم میتوانید به این موارد هم توجه کنید:

 • قاعدتا اگر مشکلی در دستگاه تنظیم حرارت یخچال وجود داشته باشد یخچال به طور خودکار کار نخواهد کرد.
 • برای همین احتمال دارد هیتر دیفراست مشکل خاصی داشته باشد ، در نتیجه لوله‌ های قسمت پشتی یخچال دچار برفک یا یخ زدگی شده و یخچال به طور اتومات کار نمی کند.
 • زمان سنج دیفراست دچار نا بسامانی شده باشد.
 • کویل‌ ها در گذر زمان آلوده شده باشند.
 • یخچال به طور مرتب باز و بسته شود.
 • حجم گاز درون یخچال کم شده باشد.
 • سرمای اصلی دچار اختلال شده باشد.
بیشتر بخوانید...
بهره گیری از قطعات اصل برای تعمیر فریزر و یخچال

اگر تا به اینجا از نحوه تعمیرات مطلع شدید می توانید برای رفع مطلق مشکلات یخچال خود در قسمت تماس با ما در ارتباط باشید تا بتوانید از اطلاعات جدیدی هم بر خوردار باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *