5/5 - (1 امتیاز)

در این قسمت از یخچال سامسونگ به طور خودکار کار نکردن یخچال بعد از نصب تا ۲۴ ساعت دیگر طبیعی است. اما در عین حال یک سره کار کردن آن خبر  از وجود یک معضل را به کاربر می دهد. هم چنان دلیل های فنی که می تواند سبب پیدایش این مشکل شود شامل:

 • از همین رو وجود مشکل در حسگر تنظیم و کنترل دما
 • محدودیت گاز مبرد
 • کثیفی یا گرفتگی کویل های کندانسور
 •  معضل بین یکی از قطعه های دیفراست
 • معضل در فن های یخچال
 • وجود اختلال در ترموستات
 • خرابی لاستیک دور درب
 • مشکل در بُرد الکترونیک
 • مشکل در موتور متراکم کننده

در این مسئله از یخچال سامسونگ لازم به به یک سری نکات است که در بعضی اوقات دلیل های ساده ایی سبب خودکار کار نکردن یخچال می شود. و از جمله دلیل ها ی آنمی توان به باز و بسته کردن پشت سر هم درب یخچال ، قرار گرفتن در  روی گردان تابش نور آفتاب و محیط گرم و قرار دادن مواد غذایی گرم در یخچال و هر چیز دیگری که باعث این شود که موتور یخچال تحت فشار قرار بگیرد.

و در صورت لزوم برای خدمات رسانی می توانید با مرکز تعمیرات یخچال در کرج هماهنگی لازم خود را برای تعمیرات در منزل و یا هر جای دیگر داشته باشید. و هم چنان متخصصان و  کارشناسان  و پشتيبانان تعمير نمایندگی يخچال سامسونگ در کرج به صورت حرفه ای آماده ی عرضه ی خدمات سرویس و تعمیر برای شما میباشند.

هم چنان در این بخش از تعمیرات یخچال در ادامه ی این مطلب همراه ما باشید.از نحوه خدمات ها و تعمیرات در موتور های یخچال و در ترموستات و اکثر حسگر های متراکم کننده که وظیفه ی آن ها کنترل دما و سرد کردن یخچال است بهره ببرید.

بیشتر بخوانید...
ترمودیسک یخچال

چرا یخچال سامسونگ اتومات می­کند؟

در  این قمست از یخچال سامسونگ اتومات پیش از هر چیزی که بخواهیم در مورد کارکرد این یخچال بحث بکنیم لازم بر این است که به یک سری نکات در مورد خودکار کار کردن این یخچال یا همان اتومات کار کردن آن بپردازیم.اما با این وجود کار نکردن آن را هم توضیح بدهیم , ابتدا مطلوب است که در تعمیر این خودکار کار نکردن یخچال با توجه بر این که متراکم کننده یا کمپرسور یخچال شما از کار بیندازد بلکه ممکن است حسگر کنترل دما هم به درستی کار نکند.

متراکم کننده (کمپرسور) یا همان قلب یخچال شما به حساب می آید , وظیفه آن این است که می تواند حتی دمای یخچال شما را هم پایین بیاورد اما در این بخش وظیفه اصلی کنترل و تنظیم و تمام کاربرد هایی که در دمای یخچال سامسونگ شما توسط یک سری قطعه هایی به نام دستگاه تنظیم حرارت یا همان ترموستات انجام میشود.

اما در واقع هنگامی که دمای تنظیم و کنترل یخچال خود را روی عدد خاصی مثل چهار درجه سانتی گراد تنظیم می کنید , ولی این ترموستات است که این تغییر دما را در خود حس می­ کند و تا موقعه رسیدن به دمای مورد نظر شما، متراکم کننده و یا همان کمپرسور را خاموش یا روشن می­ کند. در این حالت قاعدتاً گفته می­ شود یخچال شما به حال خوکار یا این که اتومات کرده است؛

اما گاهی اوقات امکان این را دارد به هر دلیل متفاوت یخچال شما یک سره به روند خاص خود و هم زمان کار کند در این که متراکم کننده به هیچ وجه خاموش نشود. هم چنان دلیل های زیادی برای این مسئله وجود دارد از جمله:

 • اختلال در موتور و یا متراکم کننده در یخچال
 • محدودیت گاز یخچال
 • تخریب  درب یخچال
 • معضل در سمت دیفراست
 • ایراد برد الکترونیکی
 • اختلال داشتن در دستگاه تنظیم حرارت
بیشتر بخوانید...
چگونه از زنگ زدگی یخچال جلوگیری کنیم ؟

ایراد در موتور یا کمپرسور یخچال

وظیفه اصلی و دقیق موتور این یخچال ، سرد کردن یخچال شما است. این موتور هوای داخل لوله ­ها را به طور کامل سرد می­ کند و هم چنان آن را در داخل یخچال به تداول می ­اندازد. اگر هم آسیبی در متراکم کننده شما حاصل شود ، دمای یخچال شما را به دمای تنظیم‌ و کنترل شده نمی­ رسد و به همین خاطر یخچال سامسونگ شما یک سره کار می­ کند.

در طول عمر بالای موتور یخچال شما سبب آسیب پذیری به کمپرسور یا متراکم کننده می­ شود که به همین خاطر می­ تواند از دلیل های یک سره کار کردن یخچال سامسونگ شما باشد. و قاعدتا بعد از گذشت یک دوره  از عمر یخچال شما ، موتور یخچال به مرور زمان دچار مشکل و اختلال خاصی می­ شود.

در این بعضی اوقات به دلیل بی استواری گاز از لوله­ های کندانسور یا انتقال حرارت از سوختگی برای همین بعضی از قطعه های موتور ، یخچال یک سره کار می­ کند. در این موارد مطلوب تر است موتور را تعمیر کرد در غیر این صورت باید به دنبال عوض کردن قطعه موتور یخچال خود در این هنگام باشید.

ایراد در ترموستات

برای همین اکثر انواع قدیمی این یخچال  های سامسونگ ، کنترل و تنظیم دما به‌ صورت کاملا دستی و توسط قطعه ه­ایی به نام ترموستات یا دستگاه کنترل و تنظیم حرارت انجام می­ شود. تخریب و ضعیف شدن دستگاه کنترل و تنظیم حرارت خود سبب یک سره کار کردن یخچال های سامسونگ شما خواهد شد. در این صورت ایجاد در تغییر و تحول در هر گونه اختلال در ترموستات کنترل و تنظیم دمای یخچال ، مطلوب تر است آن را عوض کنید تا آسیبی جدی را به موتور یخچال شما وارد نشود.

بیشتر بخوانید...
نکته مثبت و منفی یخچال درب فرانسوی